רכישת דירה מקבלן

רכישת דירה מקבלן היא אחת הרכישות החשובות ביותר שכנראה תעשו בחיים שלכם – בין אם מבחינת ההוצאה הכלכלית הגדולה שרכישת הדירה כוללת, בין אם מבחינת ההתחייבויות ארוכות הטווח נוספות הנלוות ולבסוף בעקבות המשמעות שלה – בניית בית משותף שיהיה שלכם.

כפי שניתן להבין, משום שמדובר בהוצאה כל כך גדולה ובתהליך כל כך משמעותי עבור הרוכשים – חשוב מאוד לזכור הרבה דברים מראש, טרם הרכישה, על מנת לוודא שכל אחד מההיבטים המשפטיים השונים הקשורים לרכישת הדירה יהיה מכוסה – וכך תהיו מוגנים. במאמר זה יוצגו מספר טיפים חשובים מאוד שכדאי לשים לב אליהם לפני שמתקשרים בחוזה עם הקבלן ובמסגרת ההתקשרות אתו עד קבלת הדירה. 

רכישת דירה מקבלן

מה הם הצרכים שלכם בדיוק?

עוד לפני החתימה על החוזה עם הקבלן, כדאי מאוד להבין מה הם הצרכים שלכם מבחינה משפטית – מה אתם מעוניינים לקבל במסגרת החוזה ומה לא. בסופו של יום, מערכת היחסים בין רוכשים ובין קבלן היא מערכת יחסים שכוללת התקשרות ארוכת טווח – אתם הולכים לדבר אתו הרבה, לשמוע ממנו עדכונים ולבטים, וכך הוא מכם.

לכן, כאשר מחברים את החוזה, מסדירים ברמה המשפטית את מערכת היחסים בין הצדדים. לכן, כאשר עושים זאת חשוב מאוד להבין האם יש לכם צרכים ייחודיים מסוימים שאתם צריכים מן הקבלן, אילו התחייבויות אתם מחפשים ממנו וכולי.

כמובן, מדובר על "תוספות ייחודיות" לחוזה, כאלו שמשתנות מאדם לאדם – על מנת שיהלמו בדיוק אתכם. לכן, התוספות יכולות להיות קשורות לחובות עדכונים רבות יותר, לאפשרות ביקור באתר החל משלב מסוים ועוד.

בדיקה מקדמית של החוזה

לאחר שהבנתם מה הצרכים שלכם והוספתם אותם, במסגרת של משא ומתן לחוזה עם הקבלן, מומלץ מאוד לשלוח את החוזה לבדיקה מקדמית. מדובר על בדיקה משפטית מקיפה של הסעיפים המשפטיים השונים שמטרתה לוודא שאתם מוגנים מכל הכיוונים.

כיום, בעקבות האריכות היחסית של חוזים שונים, עלולים הרוכשים לפספס סעיף כזה או אחר או לא לקרוא באריכות את כל נוסח החוזה. עם זאת, מדובר על עבודה חשובה מאין כמותה. לכן, יש לשלוח את החוזה לבדיקה אצל עורך דין המתמחה בחוזי נדל"ן שונים, כאשר הוא מכיר את הצרכים שלכם, ולוודא, תחת זכוכית מגדלת שכל סעיף וסעיף בחוזה משרת את האינטרסים שלכם.

מעקב בשטח

גם לאחר החתימה על החוזה, חשוב לעקוב כל העת שההליך בשטח מתבצע על הצד הטוב ביותר. על כן, חשוב שהרוכשים או מי מטעמם יגיעו לבחון את התקדמות הבנייה, לערוך ביקורים משפטיים ומקצועיים, לרבות בחינת עמידת הקבלן בפועל בדרישות מקצועיות שונות, ולבסוף, לוודא את הסדרת הזכויות בנכס – רישום הערת אזהרה, אישום הנכס בטאבו ועוד. 

על מנת לקבל את הליווי המקצועי הנדרש בכל הנוגע להליך רכישת נדלן מקבלן – לפני ואחרי החתימה על החוזה, פנו למשרד עורכי דין מנצר גולדשטיין, פירמה בעלת ניסיון רב ומומחיות רלוונטית בכל אחד מההיבטים הנוגעים להליך רכישת נדלן מקבלן. 

 

בעלי זכויות על דירה כחלק מהתחדשות עירונית

מעוניינים בפגישת ייעוץ?