עורך דין לקבלנים

בימנו, כל פרויקט בנייה עלול לחשוף את הקבלן לקשת רחבה של סיכונים פוטנציאליים מבחינה משפטית. בשל כך, קבלנים רבים נעזרים בשירותיו של עורך דין לקבלנים, מקצועי וצמוד כבר מתחילת התהליך: החל מהבעת רצון הקבלן לרכוש זכויות לבנייה על הקרקע ועד מסירת המפתח לדיירים החדשים. כחלק מעבודתו של הקבלן, נדרש הוא לקשר יומיומי עם שלל גורמים, למשל: רשות מקרקעי ישראל, הפועלים וכלי הרכב הכבדים באתר הבנייה, הרשויות המקומיות, ובעלי הזכות העתידית על הנכס או הדיירים. בכדי לוודא כי ההליכים מתבצעים כחוק, שאין מהמורות שלא השגחתם בהן ושאתם מיוצגים כראוי בבית המשפט – ככל שחלילה מגיעים למצב כזה – חשוב כי תהיו מיוצגים על ידי עורך דין לקבלנים הבקי בכל הפרטים ובמכלול החוקים החולשים על תחום זה. 

ייצוג אל מול רשויות מקומיות

ענף הבנייה כולל בתוכו אישורים ועמידה בתקנות בהתאם לחוק, בכדי שאלה יתנהלו כשורה יש צורך בשיתוף פעולה מרבי של כל הצדדים. אולם, לעיתים עולות מחלוקות שאינן ניתנות לגישור. משרדנו מייצג ומלווה קבלנים בכל מחלוקת העולה בין הרשות המקומית לבין הקבלן במטרה לפתור את הסכסוך בדרך הטובה והיעילה ביותר בעבור שני הצדדים .  

ייצוג משפטי בעסקאות קומבינציה

עסקת קומבינציה במקרקעין היא עסקה אשר בה הבעלים על השטח מעניק לקבלן או ליזם חלק משטחו, בכדי לקבל בעתיד חלק מהמבנים שייבנו בשטח. כבר מהרגע הראשון מתווים השניים הסכם המחייב את הצדדים והנקרא הסכם קומבינציה. בסוג עסקאות אלה כרוכים תנאים משפטיים רבים שיש לבחון היטב, כגון: מהם שירותי הבנייה הרלוונטיים בשטח, גובה התשלום למע"מ, מס שבח, צורת ההתנהלות מול מנהל מקרקעי ישראל וכדומה. בסיטואציה שכזו, הקבלן, כבעל השטח, לוקח על עצמו יתרונות וסיכונים רבים, שיש לבחון בעין מקצועית ובאופן מקיף על ידי עורך דין. 

היתרי בנייה

טרם תחילת העבודה בפרויקט בנייה, על הקבלן לוודא כי נמצאים בידיו כל האישורים לכך שהקרקע לא משועבדת. קבלת האישורים תקפה גם כאשר מדובר בשיפוצים או הרחבה של נכס קיים. משרדנו בקי בבחוקים ובתקנות הנוגעים להיתרי בנייה ואף מטפל בהגשת בקשות להיתרים ודואג לקידומן. 

עורך דין לקבלנים: לסיכום

ייצוג קבלנים הוא תחום הדורש היכרות עם הרשויות השונות (רשויות מקומיות, מנהל מקרקעי ישראל ורשויות המיסים) וכן מומחיות בתקנות הבנייה והמקרקעין. 

לכן, כקבלן חשוב כי תפנה לעורך דין לקבלנים הבקיא בתחום, על מנת שתוכל לקבל את הטיפול המקיף והנכון ביותר עבורך. למשרדנו ישנו הניסיון בתחום ולכן אנו בטוחים כי כאשר תפנה אלינו נוכל ללוות ולהדריך אותך בכל עניין ונושא העולה מייצוג קבלנים. אנו במצנר גולדשטיין נשמח לייצג אותך ולעמוד לשירותך בדרך הטובה ביותר. 

בעלי זכויות על דירה כחלק מהתחדשות עירונית

מעוניינים בפגישת ייעוץ?