עורך דין תמ"א 38 בירושלים

אם אתם מחפשים עורך דין לתמ״א 38 בירושלים – אתם בעמוד הנכון.

תמ"א 38 היא תוכנית התחדשות עירונית שבעיקרה נועדה לחזק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה. אמנם תמ"א 38 נחשב לתהליך ארוך ומורכב, אך ניתן להתנחם בעובדה ששכירת שירותיו של עורך דין הבקיא בפרויקטים מסוג זה עשויה להקל מאוד על התהליך ולהבטיח הגשמת טובתכם על הצד הטוב ביותר. 

עו"ד תמ"א 38 בירושלים

סוגי התמ"א השונים:

  • תמ"א 38/1 : תוכנית לחיזוק מבנה קיים. הבניין עובר שיפוץ משמעותי ולרוב מוסיפים לדירות בו ממ"ד ובמידה ומתאפשר גם מרפסת. בנוסף לכך, לדירות בהם אין מעלית, יוסיפו מעלית.
  • תמ"א 38/2 : במקרים אלו הורסים את הבניין כליל, ובמקומו בונים בניין חדש וחסין בפני רעידות אדמה. גם במקרים אלו, כל דייר יקבל דירה חדשה ומשופצת. 

מהו הרוב הנדרש בכדי לבצע תמ"א 38?

רף הסכמה בקרב דיירי הבניין בהתאם לדין קבוע בחוק המקרקעין (חיזוק בתים משותפים מפני רעידות אדמה), תשס"ח-2008  : 

  • בתמ"א 38/1 רף ההסכמה הנדרש הוא שני שלישים (66%)  מבעלי הדירות בבית המשותף ואשר שני שלישים מהרכוש המשותף צמודים לדירותיהם.
  • בתמ"א 38/2 רף ההסכמה הנדרש הוא ארבע חמישיות (80%)  מבעלי הדירות בבית המשותף ואשר ארבע חמישיות מהרכוש המשותף היו צמודות לדירותיהם.

תפקידו של עורך דין תמ"א 38 

יש לציין כי בפרויקט מסוג זה ישנם שני עורכי דין: עורך הדין של היזם ועורך דין דיירים. בסקירה זו נדבר על תפקידו של עורך דין דיירים.

חשוב להזכיר שגם את עלות עורך דין דיירים (ולא רק עורך דין יזם) משלם היזם, ולא הדיירים.

לאורך כל ההליך, עורך הדין מייצג את הדיירים אל מול היזם ודואג לכך שהם מקבלים את כל מה שמגיע להם. ובפירוט רב יותר – תפקידו של עורך הדין הוא לאחד את כל הדיירים בבניין, לשמוע את רצונם ולחשוב כיצד להתנהל מול היזם. כאן המקום לומר שכדאי לשכור את שירותיו של עורך דין תמ"א 38 בתחילת הדרך, שכן עורך הדין יכול לעזור לכם גם למצוא יזם בצורה שתיטיב עימכם, כך שהתנאים יהיו הוגנים והתמורה תהיה מיטבית. בנוסף לכך, עורך הדין יעזור לכם במשא ומתן אל מול היזם. שלב המשא ומתן הינו שלב חשוב שיקבע מהם התנאים של התהליך ומה תהיה התוצאה הסופית. עורך דין מקצועי ידאג לכך שטובתכם תבוא לידי ביטוי גם בשלב זה. לבסוף, לאחר חתימת החוזה עם היזם, עורך הדין ידאג לקיום החוזה וכן לרשום את הנכס החדש ברישום המקרקעין.

כיצד בוחרים עורך דין לתמ"א 38 בירושלים?

מומלץ לבחור עו"ד תמ"א 38 בירושלים איתו יש לכם חיבור טוב, מכיוון שעורך דין זה ילווה אתכם לתקופה ארוכה – עד שהליך התמ"א יסתיים. אתם צריכים לסמוך על עורך הדין ולוודא שמדובר באדם מקצועי ואמין. בנוסף לכך, מומלץ לפנות לעורך דין המתעסק בפרויקטים מסוג תמ"א 38, שכן עורך דין כזה בקיא בכל הפרטים החשובים בתהליך. 

הודיעו לכם על פתיחת פרויקט תמ"א 38? אתם מעוניינים לקדם הליך תמ"א 38 בבניין שלכם? חשוב להתייעץ עם עו״ד תמ״א 38 בירושלים המתמחה באזור! מוזמנים להתייעץ עימנו במשרדנו עורכי דין הבקיאים בפרטי תמ"א 38 ובעלי ניסיון עשיר בפרויקטים אלו. אנו מבטיחים לעשות כל שביכולתנו על מנת לדאוג לקיום זכויותיכם בצורה הטובה והמקצועית ביותר – מצנר גולדשטיין משרד עורכי דין

בעלי זכויות על דירה כחלק מהתחדשות עירונית

מעוניינים בפגישת ייעוץ?