עורך דין מקרקעין

מחפשים עו״ד מקרקעין? בבואכם לעשות כל עסקה הקשורה במקרקעין, לקנות, למכור או להשכיר מקרקעין, אתם עומדים בפני החלטה גדולה, שיכולות להיות לה השלכות כלכליות משמעותיות במיוחד. עסקאות במקרקעין שונות מעסקאות אחרות, הן מבחינת הסכומים הגדולים בהם מדובר והן מבחינת החוקים הייחודיים לתחום זה.

לפיכך, חשוב שבהליך זה ילווה אתכם עורך דין מקרקעין שהינו מומחה לתחום, שיימנע קיומן של תוצאות שייפגעו בכם כלכלית, וכן שההתמודדות עימן בדיעבד תדרוש מכם זמן ואנרגיות מיותרים. 

עורך דין מקרקעין

דיני המקרקעין – תחום ייחודי וסבוך

דיני המקרקעין עוסקים כאמור בעסקאות בסכומים גבוהים. בהתאם לכך וכדי לשמור על זכויותיהם הקנייניות של שני הצדדים, הכללים המסדירים את דיני המקרקעין מעוגנים בחוק ארוך וסבוך, שפעמים רבות אינו ברור למי שלא למד את התחום.  כך למשל, חוק המקרקעין כולל לא פחות מ-170 סעיפים, שלרבים מהם אף מספר תתי סעיפים. 

לאור הפוטנציאל הרב לטעויות במסגרת חוק המקרקעין, ישנה גם פסיקה מרובה הקשורה במקרקעין שמסדירה מצבים שמנסחי החוק לא צפו. לפיכך, גם ככל שיש בכוחו של אדם להבין את סעיפי החקיקה הסבוכים, היכרות עם הפסיקה הכרחית גם כן. 

לאור הסכומים הגבוהים הנידונים, פעמים רבות החוזים הקשורים במקרקעין סבוכים ביותר, ועין לא מיומנת עלולה להכניס את מבצע העסקה להתחייבויות שהוא לא רצה בהן.

עסקאות מקרקעין – מגוון תקלות אפשריות

כאמור, העסקאות הכרוכות במקרקעין מגוונות במיוחד. מעבר לפעולות הרבות שיכולות להיות בקשר למקרקעין, וביניהן קנייה, מכירה, החכרה, ועוד, ישנם גם סוגים רבים של מקרקעין, כגון מגרשים ריקים, דירות, מקרקעין שמיועדים לשמש כעסקים, ועוד. 

לאור היות התחום כה סבוך, ייתכנו תקלות רבות במסגרת עסקאות הקשורות במקרקעין. כך למשל ייתכנו עסקאות סותרות בו אדם ביצע עסקת מכירה עם אדם אחד, ובהמשך וטרם העברת המקרקעין ביצע את אותה עסקה עם אדם אחר. כיצד יוסדר מצב זה? האם הנכס יועבר לראשון בזמן או לשני בזמן, ובאיזה תנאים?

כמו כן, כיצד ניתן להתמודד עם מצב בו, למשל, נמכרת דירה לאחר, ובדיעבד מסתבר שהדירה כבר מאוכלסת בדייר בעל חוזה שכירות ארוך טווח. האם הקונה של הדירה מחוייב להשאיר אותו?

סיטואציות אלה עלולות ליצור קשיים ארוכי טווח, ולכן כדאי לפנות לעו"ד מקרקעין.

עורך דין מקרקעין – עו״ד מקרקעין זו הדרך הקלה והבטוחה לבצע עסקאות הקשורות במקרקעין

לאור הסכומים הגבוהים והקושי העולה מכך שהתחום כה סבוך, מומלץ ביותר להתלוות בעורך דין מקרקעין, שיקל עליכם את התהליך וידע למנוע מצבים שיפגעו בכם. 

לנו במשרד מצנר גולדשטיין ניסיון רב בתחום, ואנו בעלי מומחיות בליווי עסקאות אלה, על כל ההיבטים המשפטיים הכרוכים בהם. היצירתיות והחדשנות המאפיינות את המשרד שלנו, לצד ההבנה העמוקה בתחומי עיסוקנו, הן שמאפשרות לנו להעניק ללקוחותינו את הליווי הצמוד שמאפשר למקסם את תוצאות העסקה עבורם. 

מומחיות זו היא שגורמת ללקוחות שלנו לבחור במצנר גולדשטיין.

בעלי זכויות על דירה כחלק מהתחדשות עירונית

מעוניינים בפגישת ייעוץ?