רישום דירה בטאבו באופן עצמאי

רישום דירה בטאבו באופן עצמאי היא פריווילגיה שרק לאחרונה התאפשרה לקהל הרחב, ואם הנכם אנשים שמרגישים בנח עם הגשת טפסים מקוונים והתעסקות בבירוקרטיה זוהי בהחלט אפשרות פוטנציאלית עבורכם. 

מתי ניתן לרשום דירה בטאבו, וכמה זמן לוקח לבצע את הרישום?

רישום נכס בטאבו מתבצע לאחר רכישתו ולאחר מספר שלבים. הליך הרכישה כולל ראשית עריכה וחתימה על חוזה מכר, אשר לרוב יכלול לוח תשלומים ותאריך מסירה. לאחר שהנכס נמסר, והמפתח עבר לידי הרוכש תוך העברת מסמכי ההעברה, אישורים הנוגעים במס ועוד מספר טפסים, מתאפשר להגיש את התיק לשם רישום בטאבו. 

נכון להיום הרישום יכול לקחת עד 14 ימי עסקים בכפוף להגשתם בצורה מלאה ותקינה. לחלופין אם הבקשה הוגשה בצורה חסרה היא תדחה על ידי אנשי לשכת רישום המקרקעין, אשר לצד הודעת הדחייה יעבירו למגיש התיק פירוט מהי הסיבה שבגינה נדחתה בקשתו, וכן מהם המסמכים להם הוא זקוק להשלמת הרישום. 

כל הגשה חדשה תיקח 14 ימי עסקים מחדש, לכן מומלץ להיעזר באנשי מקצוע בעלי ניסיון ככל שאנכם בטוחים לגמרי, שכן אחרת ההליך עשוי להיגרר חודשים רבים, ולמעשה לא קיימת הגבלה למספר הפעמים שניתן להגיש בהן תיק לרישום בלשכת רישום המקרקעין. 

רישום דירה בטאבו

רישום דירה בטאבו באופן עצמאי

לשם רישום דירה בטאבו באופן עצמאי יש להגיע עם שטרות המכר ו/או הבקשה לרישום המקרקעין לאחר שאומתה ונחתמה על ידי עורך דין. את התיק עצמו לא חייב להגיש עורך דין, אולם לאימות עצמו הדבר הכרחי. 

בנוסף לכך קיימת אפשרות לבקש גורם מאמת באמצעות פנייה ללשכת רישום המקרקעין. לבקשה יש לצרף את המסמכים הנדרשים לפי חוק בניהם: תעודות זהות של הצדדים, שטר מכר חתום ומאומת על ידי עורך דין, אישור מס שבח, אישור מס רכישה, אישור רשות מקומית / עירייה ועוד. את כלל הטפסים הנדרשים ניתן למצוא באתר של לשכת רישום המקרקעין תוך עיון ספציפי לגבי טיב הזכות אשר לגביה אתם מתכוונים לרשום. 

לסיכום

רישום דירה בטאבו באופן עצמאי היא בהחלט פעולה אפשרית עבור החלק באוכלוסייה שרואה עצמו מיומן מספיק ובטוח כדי להתעסק בבירוקרטיה. ואולם יש להדגיש שהגשת הבקשה חייבת להיות מדוקדקת לפי הנהלים של לשכת רישום המקרקעין שכן אחרת תדחה הבקשה. כדי למנוע הליך ארוך ומסורבל בהחלט ייתכן שכדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום כדי להטיח מהירות ויסודיות ברישום בטאבו, וכיוצא בכך את העברת הבעלות על הנכס. 

בהצלחה!

מצנר גולדשטיין הינה פירמת עורכי דין בעלת התמחות בכלל תחומי הנדל"ן והחברות. מצנר גולדשטיין מעניקה ללקוחותיה שירות משפטי ברף אחר – מקצועי יותר, חדשני יותר, יצירתי יותר וכל זאת תוך הקפדה על זמינות מקסימאלית. 

ייחודיותה של הפירמה נעוצה בתפיסתה והכרתה את העולם העסקי – מסחרי על בוריו, תוך שילוב הידע עם הבנה עמוקה של סוגיות הליבה המשפטיות של התחום. אלו הדברים שגורמים ללקוחותינו, הכוללים גופים מרכזיים ומובילים בעולם העסקי, לבחור במצנר גולדשטיין פעם אחר פעם.

 

בעלי זכויות על דירה כחלק מהתחדשות עירונית

מעוניינים בפגישת ייעוץ?